Sieci teleinformatyczne

W dzisiejszych czasach sprawnie działająca sieć teleinformatyczna jest podstawą pracy niejednego biuro. Ba, gdyby takowa nie istniała często wykluczało by to funkcjonowanie danej instytucji.

Podstawowa funkcją jako powinna spełniać taka sieć jest po prostu połączenie wszystkich urządzeń w jeden sprawnie działający system. Nowoczesne okablowanie musi spełniać wszystkie niezbędne standardy oraz być zainstalowane z uwzględnieniem rozbudowy.

Dzisiaj odchodzi się od stosowania okablowanie dedykowanego, tzn. np. osobno na potrzeby sieci telefonicznej i osobno sieci komputerowej.Dzisiejsze standardy wymuszają na nas stosowanie uniwersalnego okablowania teleinformatycznego, które umożliwia elastyczne wykorzystanie na potrzeby podłączenia większej ilości mediów.

Do wyznaczonych stanowisk pracy doprowadza się pewną liczbę uniwersalnych kabli, których ostateczne przeznaczenie będzie określone w przyszłości i co ważne może być elastycznie szybko modyfikowane.

Główne wymogi sieci teleinformatycznej:

  • uniwersalność,
  • elastyczność,
  • niezawodność,
  • łatwa rozbudowa,
  • multimedialność.

Swoją uniwersalność sieć teleinformatyczna uzyskuje za cenę pewnej nadmiarowości, ale poniesione w początkowym okresie inwestycji wydatki z nawiązką zwracają się podczas długoletniej eksploatacji, gdyż modyfikacja i rekonfiguracja okablowania, przystosowanie do zmieniających się potrzeb (np. uruchomienie nowego stanowiska, przeniesienie działu lub pracownika itp.) jest sprawą łatwą i szybką, a co za tym idzie tanią.

Tym właśnie się zajmujemy. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej.